Kalkulačka One

Cena: 0.00 CZK
Velikost: 2.5 MB
Systém: Windows 8.1


Vaše zkušenosti s využitím ve výuce

 • 1. Jaroslava Fartsalasová19.06.2014
  Tahle kalkulačka má u nás velké využití. Máme ji stále po ruce, navíc pro mladší žáky nemusíme zobrazovat všechna tlačítka a můžeme si navolit jen základní funkce. Naopak v osmé a deváté třídě přepínáme na vědeckou kalkulačku, kde využíváme potom hlavně goniometrické funkce, mocniny a odmocniny. Žáci s ní pracují rádi, hodně jim pomáhá.
 • 2. Dáša Kunkelová23.03.2015
  Výhodná při převodu jednotek
 • 3. Petr Bäumelt03.04.2015
  Tuto aplikaci využíváme v matematice i v chemii. V matematice v 7.ročníku u úloh na procenta a u úloh s finanční tématikou, v 8.ročníku při práci s mocninami, odmocninami, Pythagorovou větou či při řešení úloh týkajících se kruhu nebo válce, kde je nutno užívat Ludolfovo číslo "Pí". V 9.ročníku kalkulačku využíváme při řešení kvadratických rovnic a zejména u úloh využívajících goniometrické funkce. Velkou výhodou je funkce historie, díky níž můžeme úlohy dále rozvíjet a prohlubovat. V chemii má tato aplikace uplatnění při chemických výpočtech. Žákům usnadňuje práci, dodává jistotu těm, kteří mají s numerickým počítáním problémy. Protože ne všichni žáci nosí vlastní kalkulačky do školy a mobilní telefony mají zakázáno používat, je dobře, že něco takového existuje a je vždy rychle po ruce. Pozitivně přijímáno učiteli i žáky. Projekt Dotkněte se inovací.
 • 4. Eva Čechová18.05.2015
  Hodnocení aplikace Aplikace One Calculator je jedna z mnoha aplikací, kterou je možné využít pro výuku v hodinách matematiky. Mezi výhody bych zařadila přizpůsobení aplikace velikosti obrazovky a tím možnost práce na tabletech ve vodorovné i svislé poloze. Hlavní výhodu spatřuji v jednoduchém ovládání, možnosti zobrazení a paměti výpočtů, možnost kopírování a ukládání příkladů. Tuto aplikaci využiji zejména v 8. a 9. třídách, kde potřebujeme pro výpočty Ludolfovo číslo π, druhou a 3. mocninu a odmocninu. Jako největší výhodu v ní shledávám, že má k dispozici také goniometrické funkce (sin, cos, tg). Eva Čechová P32 Projekt: Dotkněte se inovací CZ.1.07/1.3.00/51.0024.
 • 5. Libor Dočkal27.05.2015
  Pro žáky vhodná pomůcka.
Pro možnost komentování musíte být přihlášeni